РОМАНИЈА И ЗАМОКОТ НА ДРАКУЛА

Од: 820 ден

Романија е позната по многу нешта, но можеби најпозната во светски рамки е по областа Трансилванија, од каде што потекнува грофот Дракула…
Она што ја прави оваа тура посебна е приказната за грофот Дракула, местото од каде што потекнува, начинот на кој дошол до својата моќ и потоа се посветил на служењето на мрачните сили и секако – неговото вечно почивалиште.Иако многумина мислат дека таму живеел Влад Цепеш, човекот кој ја инспирирал приказната за Дракула, тој, всушност таму останал многу кратко.
Во замокот има 31 спална соба, а денес е музеј кој ја прославува легендата за најпознатиот вампир, грофот Дракула.

Термин: 05.03-09.03.2020
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
–Превоз со високотуристички автобус на дадената дестинација
-2 Ноќевања во хотел 3* на услуга ноќевање со појадок
–Придружник од агенцијата за време на патувањето
–Организација и реализација на аранжманот

Линк до целосната понудата: https://jk.com.mk/tours/romanija-i-zakomot-na-drakula/

Испораката на производот е вкалкулирана во ратите.
Цената на производот е со пресметан ДДВ
Избриши
Шифра: N/A Категорија:

Дополнителни информации

Рок на отплата

3 месеци, 6 месеци, 9 месеци