Бензиска косилка за трева Iskra HG53SMH-B - КУПИ НА РАТИ
, , , ,

Бензиска косилка за трева Iskra HG53SMH-B

Iskra

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 27,990ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Зафатнина на моторот: 171 cm3

Моќност: 2,8 kW (3.75 КС)

Оптоварување брзина: 3000 вртежи / мин

Тип на мотор: четири-тактен

Воздушно ладење на моторот

Стил на возењето: самоодна

Волумен на резервоарот: 1.6 L

Волумен на резервоарот за масло: 0.55 L

Регулирање на висината на сечење: 20-75 mm

8 позиции подесување на висината (централно)

Максимална сечење ширина: 530 mm (21 “)

Ширината на тркала (предната): 178 mm (7 “)

Ширината на тркалата (заден): 254 mm (10 “)

Кутија за трева: 62 L

За тревници до 1800 метри

Димензии на кутија (во mm): 850 (D) x 580 (W) x 500 (V)

Нето тежина: 37 kg

2 години гаранција

Бренд

Продавница