Huawei P50 PRO gold - КУПИ НА РАТИ
, , , ,

Huawei P50 PRO gold

HUAWEI

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 84,000ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Уредот користи Huawei Mobile Services и нема поддршка од Google Mobile Services

Екран 6.6 ” (2700 x 1228 ) OLED, 1B colors, 120Hz

Chipset:Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 4G (5 nm)

Интерна меморија: 256GB, RAM 8GB

Примарна камера:

50 MP, f/1.8, 23mm (wide), PDAF, Laser AF, OIS

64 MP, f/3.5, 90mm (periscope telephoto), PDAF, OIS, 3.5x optical zoom, 7x lossless zoom

13 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), AF

40 MP, f/1.6, 23mm (B/W), AF

Секундарна камера:

13 MP, f/2.4, (wide), AF

Батерија: Li-Ion 4360 mAh

Бренд

Продавница