Клима Inventor professional PFVI32-12WF /PFVO32-12 - КУПИ НА РАТИ
, , , , , ,

Клима Inventor professional PFVI32-12WF /PFVO32-12

INVENTOR

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 32,200ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Wi-Fi Standard – контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

Енергетска класа A++

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 12.200 (2.730-12.284) Btu/h

Капацитет на ладење: 3.6 (0.8-3.6) kWatt

Капацитет на греење: 12.600 (3.412-12.966) Btu/h

Капацитет на греење: 3.7 (1.0-3.8) kWatt

Ладење:

Енергетска класа: A++

Греење :

Енергетска класа: A+

Годишна потрошувачка: 963 kWh/year

Димензии (ШxДxВ):

Внатрешна единица: 792x201x292 mm

Надворешна единица: 730x285x545 mm

Тежина:

Внатрешна: 8.5 kg

Надворешна: 25 kg

Опсег на работа:

Ладење: 16~47 C

Греење: -15~32 C

Гаранција 5 години

Бренд

Продавница

Black Friday ПОПУСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ ДО 06.12.2022

X