Бензиска косилка за трева Iskra HG48SMH-S - КУПИ НА РАТИ
, , , ,

Бензиска косилка за трева Iskra HG48SMH-S

Iskra

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 25,990ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Kапацитет  на моторот: 139 cm3

Моќност: 2,5 kW (3.4 КС)

Вртежи во празно: 3000 врт / мин

Начин на возење: самооден

Тип на мотор: четворо тактен

Воздушно ладење

Резервоар за масло: 1,6 L

Резервоар за нафта: 0,55 L

Регулација на висината на сечење: 20-75 mm

8 позиции за прилагодување на висината (централно)

Максимално  сечење  во ширина: 480 mm (19 “)

Тркала: Пред 178 mm (7 “) Задна 254 mm (10”)

За тревни површини до: 1600m2

Тежина на апаратот: 36 кг

2 година гаранција

Бренд

Продавница

Black Friday ПОПУСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ ДО 06.12.2022

X