Iskra HG53SMH-MA190 Бензиска косилка за трева - КУПИ НА РАТИ
, , ,

Iskra HG53SMH-MA190 Бензиска косилка за трева

Iskra
Нема инфо.

Косилката Iskra HG53SMH-MA190 има 4-тактен мотор, капацитет на моторот од 189 cc, должина на сечење 53 см, погоден за тревни површини до 1.800 m².

Капацитетот на тревната кошница е 62 литри, косачката нуди 8 позиции за прилагодување на височината (централно), помеѓу 20 и 75 мм. Предните тркала се 178 mm, задните 254 mm.

Ладењето на моторот е воздушно, косилката има моќност од 3,5 kW. Волуменот на резервоарот за гориво е 1 литар, за масло 0,6 литри.

Волумен на моторот: 189 cm3
Моќност: 3,5 kW (4,7 KM)
Брзина на празен од: 3000 вртежи во минута
Тип на мотор: четиритактен (Yamaha)
Мотор со воздушно ладење
Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L
Капацитет на резервоарот за масло: 0,6 L
Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
8 позиции за прилагодување на височината (во средината)
Максимална ширина на сечење: 530 мм (21 “)
Тркала: предна 178 мм (7 “); задна 254 мм (10″)
Волумен на кошница со трева: 62 L
За тревни површини до: 1800 m²
2 години гаранција
Карактеристики:

Зафатнина на моторот – 40,1 cm3
Номинална излезна моќност: 1.4 kW
Тип на мотор: двотактен
Воздушно ладење на моторот
Вртежи во минута при слободен тек: 2700-12000мин-1
Резервоар за гориво – 310 ml
Резервоар за моторно масло – 180 ml
Должина на меч – 355 mm
Погонски чекор: 9525 mm (3/8”)
Тежина – 6 kg
2 години гаранција
Доставата на овај продукт е бесплатна

31,600ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 24 рати продолжете кон нарачка.
Бренд

Продавница