Mi 10T PRO 5G - КУПИ НА РАТИ
, , , ,

Mi 10T PRO 5G

Xiaomi

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 30,490ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Процесор Qualcomm Snapdragon tm 865 co 5G

Складирање RAM меморија 8GB + 256 GB

Задна камера 108 MP

Ултра широк агол камера од 13 МP

5 MP макро камера

Предна камера 20 MP

Екран Резолуција 2400 х 1080 FHD +

Батерија 5000mAh (тип) / 4900mAh ( мин) батерија со голем капацитет

Поддржува 5G/4G+/4G/3G/2G

Операционен систем МИУИ 12

Гратис Патнички ранец

Бесплатна испорака

Бренд

Продавница