Redmi Note 10 5G - КУПИ НА РАТИ
, , , ,

Redmi Note 10 5G

Xiaomi

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 13,490ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Складирање и RAM меморија 4 GB + 64 GB, 4 GB + 128 GB, 6 GB + 128 GB

Екран 6,5“ FHD

Батерија 5000 mAh

48 MP главна камера

2 MP макро камера

Сензор за длабочина од 2 MP

8 MP предна камера

Поддржува 5G / 4G / 3G / 2G

UI и систем

MIUI 12 базиран на Android 11

Бренд

Продавница