Redmi Note 10 Pro - КУПИ НА РАТИ
, , , ,

Redmi Note 10 Pro

Xiaomi

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 17,490ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Процесор Qualcomm® Snapdragon ™ 732 G

Складирање и RAM меморија 6 GB + 64 GB | 6 GB + 128 GB | 8 GB + 128

Екран 6,67 “

Резолуција: 2400 x 1080 FHD +395 JPP

108 MP камера со широк агол

Ултра-широк агол камера од 8 MP

5 MP телемакро камера

Сензор за длабочина од 2 MP

Ноќен режим 2.0

Режим од 108 MP

Предна камера

16 MP предна камера

Батерија 5020 mAh

Оперативен систем  MIUI 12 базиран на Android 11

Бренд

Продавница