Samsung Galaxy A13 - КУПИ НА РАТИ
-2%
, , , ,

Samsung Galaxy A13

Samsung

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 12,900ден 13,200ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Android 12, One UI 4.1

Екран: 6.6 ” (1080 x 2408) FHD+ TFT LCD

Интерна меморија:

ROM Меморија: 32 GB

RAM Меморија: 3 GB

Примарна камера:

50 MP, f/1.8, (wide), PDAF

5 MP, f/2.2, (ultrawide), 1/5″, 1.12µm

2 MP, f/2.4, (macro)

2 MP, f/2.4, (depth)

Секундарна камера:

8 MP, f/2.2, (wide)

Батерија: Li-Po 5000mAh

Бренд

Продавница