Samsung Galaxy A53 5G - КУПИ НА РАТИ
, , , ,

Samsung Galaxy A53 5G

Samsung

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 33,800ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Android 12

Екран: 6.5 ” (1080 x 2400 ) FHD+ Super AMOLED, 120Hz

Интерна меморија:

ROM Меморија: 128 GB

RAM Меморија: 6 GB

Примарна камера:

64 MP, f/1.8, 26 mm (wide), 1/1.7X”, 0.8µm, PDAF, OIS

12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1.12µm

5 MP, f/2.4, (macro)

5 MP, f/2.4, (depth)

Секундарна камера:

32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8″, 0.8µm

Батерија: Li-Po 5000 mAh

Бренд

Продавница