Wurth Акумулатор High Performance 75 Ah - 680A - КУПИ НА РАТИ
, , ,

Wurth Акумулатор High Performance 75 Ah – 680A

WURTH

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 5,600ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Акумулаторите Wurth High Performance се батерии без одржување кои гарантираат одлични перформанси, подолг животен век со вграден SMF лавиринтски систем за рамномерно раздвижување на електролитот во акумулаторот и брз поврат на потрошената енергија.
Дизајнирани се за возила на кои им е потребна дополнителна стартна моќ со постојано високи перформанси за подолги временски периоди.
Секоја батерија поминува низ 7 различни тестови кои мора да ги задоволи Wurth стандардите за квалитет.
Бескомпромисен старт во сите временски услови.
Вграден индикатор за нивото на полнење – MAGIC EYE.
Ca/Ca технологија.
Отпорни на вибрации и нерамнини на патот.
Идеална компатибилност со возила со умерена моќност за секојдневно возење
Погоден за урбани циклусни оптоварувања.

Бренд

Продавница