Xiaomi 12 Lite - КУПИ НА РАТИ
, , ,

Xiaomi 12 Lite

Xiaomi

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 27,490ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Дизајн – Мат финиш
Димензии: 159,3 × 73,7 × 7,29 мм
Дисплеј – 6,55″ FHD+ AMOLED DotDisplay
402 ppiСензори за амбиентална светлина од 360 степени
Режим на читање 3.0
Фиксен фокус (далечина на фокусирање 4 см, не може да се фокусира на бесконечност)
Батерија од 4300 mAh (тип).
Безбедност и автентикација
Сензор за отпечатоци на екранот
Отклучување со лице со вештачка интелигенцијa
Сензор за близина | Сензор за амбиентална светлина | Акцелерометар | Жироскоп | Електронски компас | Линеарен мотор | IR бластер

Продавница

Бренд