Бензинска ножица за жива ограда Iskra XY HT260B - КУПИ НА РАТИ
, , , ,

Бензинска ножица за жива ограда Iskra XY HT260B

Iskra

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 9,964ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Волумен на мотор: 26,3 cm3

Тип на мотор: HT260B (1E34F) 2-тактен

Воздушно ладење на мотор

Јачина: 0,75 kW (1.0 KM)

Врежи: 3000 okr/min

Брзина на вртежи без оптеретување: 7500 okr/min

Ширина на сечиво (max): Ø 23 mm (0,9”)

Должина на сечиво: 560 mm (22”)

Должина на мачот: 600 mm (23,6”)

Капацитет на гориво: 0,5 L

Вибрации (предна рачка): 6,944 m/s2

Вибрации (задна рачка): 5,331 m/s2

Димензии на пакување (v mm): 215 (в) x 1070 (ш) x 240 (д)

Нето тежина: 4,8 kg

2 години гаранција

Бренд

Продавница