INVENTOR Инвертер клима уред PROfessional PFVI32-18WF / PFVO32-18 - КУПИ НА РАТИ
, , , , , ,

INVENTOR Инвертер клима уред PROfessional PFVI32-18WF / PFVO32-18

INVENTOR

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 53,990ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Wi-Fi Standard

Енергетска класа A++

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 18.400 (4.095-19.108) Btu/h

Капацитет на ладење: 5.4 (1.2-5.6) kWatt

Капацитет на греење: 19.700 (4.095-20.473) Btu/h

Капацитет на греење: 5.8 (1.2-6.0) kWatt

Ладење:

Енергетска класа: A++

Греење :

Енергетска класа: A+

Годишна потрошувачка: 1426 kWh/year

Димензии (ШxДxВ):

Внатрешна единица: 940x224x316 mm

Надворешна единица: 920x400x620 mm

Тежина:

Внатрешна: 12 kg

Надворешна: 35 kg

Опсег на работа:

Ладење: 16~47 C

Греење: -15~32 C

Гаранција 5 години

Бренд

Продавница