Здрави палачинки од хељда и овесно брашно - КУПИ НА РАТИ

Здрави палачинки од хељда и овесно брашно

Ова се најлесните палачинки што некогаш сум ги направила бидејќи се спојуваат во блендерот! Сега можете да уживате во палачинки во работен ден наутро.
E-книга: Смути-Канцер 1:0
550 денари
Сакам да напоменам дека со купувањето на оваа електронска верзија од книгата Смути – Канцер 1:0, освен што ќе си добиете превкусни рецепти за смутиња, директно ќе помогнете и на луѓето заболени од рак, бидејќи 20% од секоја продажба одат токму за нив.
Плус, овие палачинки се направени со здрави брашна – овес и хељда и други корисни состојки. Тие всушност ќе ве држат сити до ручек, тие се целосно вкусни сами по себе.
Потребни состојки:
 • 2 јајца
 • 1 банана
 • 8 лажици овесни мелени снегулки
 • 4 лажици брашно од хељда
 • 2 лажица грчки јогурт
 • 200 ml кисела вода.
За декор:
 Начин на подготовка:
 • Па како што знаете пред некој ден добив на поклон SENCOR Блендер SBL 2211GR од моите соработници купи на ратит.е од нивниот соработник Елипсо и решив со него да го правам овој намаз бидејќи е идеален за подготовка на свежи пијалаци, милкшејк, коктели, супи, салци, сосови и бебешка храна. Садот за блендирање може да се отстрани да се кориски како чаша. Има и заштита од претекување на чашата. Што е најбитно е лесен за чистење и одржување, може и во машина за садови. Подолу ќе би оставам и линкче доколку сакате да си го купите и преку купи на рати. Во самиот блендер ја направив смесата за палачинки.
 • Ги ставив сите состојки внатре и само блендирав додека се соединат.
 • Ги печев на загреан тефлон за палачинки на температура 6 од 9 опции за да не загорат на мојата вградена плоча Bosch PKE645D17E која има:
 • Pестарт функција
 • Дигитален дисплеј TopControl
 • Готвење: 4 зони
 • Прилагодување на моќноста: 17 степени
 • Номинална моќност: 6600 W
 • Минималната дебелина на панел: 20 mm
 • Димензии (ШxВxД): 58,3 x 5,2 x 51,3 см
 • Тежина: 7 kg
Овој производ е достапен на рати без камати, преку купи на рати за 801 денар на 24 рати, со достава до дома.
Од овие состојки направив точно 14 палачинки. Ги декорирав со путер од кикиритки, банана, рибизла, аронија, боровинка и мед.
https://kupinarati.mk/produkt/vgradna-ploca-pke645d17e/
https://www.elipso.mk/kupi/sencor-blender-sbl-2211gr/