Полнета интегрална тортиља со ајвар и веге колбаси - КУПИ НА РАТИ

Полнета интегрална тортиља со ајвар и веге колбаси

Овој совршен спој на ајвар и веге колбаси можи да се постигни само на овој начин. Се прашувате можеби од каде оваа идеја? Па, знаете дека внимавам на мојата линија, секогаш сум имала потешкотии со килограмите се додека не си ја пронајдов вистинската храна, која е идеална за мене а воедно и го излечи моето тело.
E-книга: Смути-Канцер 1:0
550 денари
Сакам да напоменам дека со купувањето на оваа електронска верзија од книгата Смути – Канцер 1:0, освен што ќе си добиете превкусни рецепти за смутиња, директно ќе помогнете и на луѓето заболени од рак, бидејќи 20% од секоја продажба одат токму за нив.

 

Ајварот на Бакалески промет Brian’s има табела со нутритивна вредност на самата тегичка и лесно можи да си пресметам колку лажици можам да внесам, исто така и на паковката од Verdino MK има табела со нутритивни вредности и калории на 100 гр. Ова е одлична пресметка за сите кои внимаваме на калориите кои ги внесуваме.
Убавината на овој оброк е што можиме да го консумираме во секое време од денот.
Потребни состојки:
Начин на подготовка:
  • Најпрво колбасите Verdino MK ги печиме со малку маслиново масло, но овој пат тоа јас го направив на електрична плотна скара Severin 2388 која си ја купив од купи на рати за месечна претплата од 178 денари на 24 рати. Знаете што најмногу ми се допаѓа кај оваа плотна што е лесна за одржување. Има моќност од 2200 W, капацитет:1160 см2, високо квалитетна нелеплива подлога, отстранлив кабел со променлив термостат и пилот сијаличка, отстранлив сад за собирање на маснотија, дополнителна топла зона за повисока температура, димензии на грил плочата: 25.4 х 45.7 mm. Подолу ќе ви оставам линкче за сите вие кои обожавате храна готвена на плотна а овој период е идеален за готвење на балкон без да си смирисувате дома.
  • https://kupinarati.mk/produkt/severin-2388/
  • Врз тортиљата ставам од ајварот на Бакалески промет Brian’s
  • Додавам неколку ливчиња марула
  • Додавам од домашниот хумус
  • Ги додавам веќе готовите Verdino MK веге (посни) колбаси
  • И на крај повторно додавам ајвар Бакалески промет Brian’s
  • На здравје!