Протеински јагода сладолед - КУПИ НА РАТИ

Протеински јагода сладолед

Задоволете го вашиот апетит со вкусен сладолед од протеинска банана и јагоди! Сè што треба да направите е да ги фрлите сите состојки во процесорот за храна и ќе добиете десерт полн со протеини за помалку од 20 минути! Имате чинија од протеински банани и јагоди после тренинг или за десерт во текот на неделата!

 

Потребни состојки:

 

 

 

E-книга: Смути-Канцер 1:0
550 денари
Сакам да напоменам дека со купувањето на оваа електронска верзија од книгата Смути – Канцер 1:0, освен што ќе си добиете превкусни рецепти за смутиња, директно ќе помогнете и на луѓето заболени од рак, бидејќи 20% од секоја продажба одат токму за нив.

 

Начин на подготовка:
  • Бананите секогаш кога ги замрзнувате исечкајте ги на тенки кругови за да не го оптеретувате ножот на блендерот.
  • Па како што знаете пред некој ден добив на поклон SENCOR Блендер SBL 2211GR од моите соработници купи на ратит.е од нивниот соработник Елипсо и решив со него да го правам ова смути бидејќи е идеален за подготовка на свежи пијалаци, милкшејк, коктели, супи, салци, сосови и бебешка храна.Садот за блендирање може да се отстрани да се кориски како чаша.Има и заштита од претекување на чашата. Што е најбитно е лесен за чистење и одржување, може и во машина за садови. Подолу ќе би оставам и линкче доколку сакате да си го купите и преку купи на рати.
  • Но сепак мој предлог е кога избирате блендер кој би го користеле само за сладолед или за путери тоа да биди некој со поголема брзина и моќност. Мој предлог за вас е блендерот Tesla BL601BX кој има моќност на моторот: 1400W, капацитет 1,75L, брзина 2500 вртежи во минута, тело од нерѓосувачки челик со стаклен бокал, сечило од нерѓосувачки челик, со безбедносна брава за бокал, со функција за контрола на брзината во чекори и имате плус и бесплатна испорака по цена од 243 денари на 24 рати преку купи на рати.

 

  • Смрзнатите банани и јагоди, заедно со протеинот во прав и млекото кокосово ги ставаме во блендер и блендираме додека не се соединат.
  • Веќе имате готов сладолед кој можи да го послужите со кокосов чипс или бадемови лушпи во топка.
  • Уживајте во овој сладок десерт без грижа на совест.