Веганско суши на поинаков начин - КУПИ НА РАТИ

Веганско суши на поинаков начин

Сурови вегански суши се направени со свеж зеленчук. Вкусни се, здрави и лесни за правење! Ако некогаш сте посакале да направите сурови вегански суши, тогаш овој рецепт е за вас!
Овие суши направени од краставица се идеални за ова топло време како мезе. Со ова мезе не само што ќе се заситите, може да изгубите и кг.

E-книга: Смути-Канцер 1:0
550 денари
Сакам да напоменам дека со купувањето на оваа електронска верзија од книгата Смути – Канцер 1:0, освен што ќе си добиете превкусни рецепти за смутиња, директно ќе помогнете и на луѓето заболени од рак, бидејќи 20% од секоја продажба одат токму за нив.

 

 

Потребни состојки:
 • 2 краставици
 • 100 гр.варен ориз
 • 2 колбаси Verdino mk
 • 1/3 авокадо

За сос:
 • 1 лажица крем балсамико
 • 1 лажица соја сос
 • Сол
 • Бибер
Начин на подготовка:
 • Ги сечкате краставиците на 4 поголеми парчиња
 • Ги длабите со лажица
 • Веќе подготвените парчиња краставица ги полните со сварениот ориз
 • Колбасите Verdino mk ги печите на фолија со малку маслиново масло околу 10 минути на 200 Ц. Моја препорака за добра рерна е вградената рерна Bosch ХБН531С1Ф која има мултифункционална 3D рерна (овозможува печење на 3 нивоа), 8 програми за печење, дисплеј на кој може да се подесува саат, аларм, тајмер, прецизно регулирање на температурата 30 – 270°C и сега можи да си ја нарачате преку купи на рати за месечна претплата од 1151 ден. на 24 рати.


 • Користев зачинети колбаси Verdino mk бидејќи повеќе се изразува вкусот со ориз и краставица
 • Ги сечкате исто така и колбасите и авокадото
 • Ги полните краставиците прво со ориз, авокадо и на крај веганските колбаси
 • Направете сос од соја, крем балсамико и малку сол и бибер.
 • Уживајте во мезето!