ДУШЕК 180Х200 ФУЛ ОРТОПЕД - КУПИ НА РАТИ
, ,

ДУШЕК 180Х200 ФУЛ ОРТОПЕД

ALLEGRO

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 17,300ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Димензии: 180 х 200 cm
Висина на душек: 23 cm
Изработка: 1.
Штепувана обвивка оставена од:
– Антиалергиско и антибактериско платно
– Сунѓер со дебелина 0.8 cm и густина 18 kg/m3
– Вата
– Ретекс
– платно 2.
Супер тврд сунѓер со дебелина од 2 cm и густина 25 kg/m3 3.
Филц 4.
Жичано јадро 14 cm 5.
Филц 6.
Супер тврд сунѓер со дебелина од 2 cm и густина 25 kg/m3 7.
Странично поставен сунѓер со густина 20 kg/m3 8.
Рачки со вентилациони отвори
Опис: Душек со исклучителна удобност и изразени ортопедски својства.
Се изработува со користење на квалитетен тврд сунѓер со специфична тежина од 25кг/м3, кој помага за држење на целото тело во природна положба и правилна позиција на вашиот грб.
Основната карактеристика на овој душек е комфорот при спиењето, затоа што телото зазема перфектно природна положба во рамената, рбетот и нозете и сето тоа придонесува за подобро функционирање на крвотокот и беспрекорно добар сон.
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Бренд

Продавница