Samsung Galaxy S23+ - КУПИ НА РАТИ
, , , ,

Samsung Galaxy S23+

Samsung

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 60,000ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

256GB
Димензии: 157,8 x 76,2 x 7,6 mm (6,21 x 3,00 x 0,30 инчи)
Тежина: 196 g (6,91 oz)
Изградба: Стаклена предна страна (Gorilla Glass Victus 2), стаклена задната страна (Gorilla Glass Victus 2), алуминиумска рамка СИМ Nano-SIM и eSIM или Dual SIM (2 Nano-SIM и eSIM, двојна подготвеност) IP68 отпорен на прашина/вода (до 1,5 m за 30 мин)
Оклопна алуминиумска рамка со посилен отпор на паѓање и гребење (рекламирана)
Големина: 6,6 инчи, 105,3 cm 2 (~87,6% сооднос екран-тело)
Резолуција: 1080 x 2340 пиксели, сооднос 19,5:9 (~393 ppi густина)
Заштита Corning Gorilla Glass Victus 2 Секогаш вклучен екран ПЛАТФОРМА ОС Android 13, може да се надгради на Android 14, One UI 6
Чипсет Qualcomm SM8550-AC Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm)
Процесорот: Осумјадрен (1×3,36 GHz Cortex-X3 и 2×2,8 GHz Cortex-A715 и 2×2,8 GHz Cortex-A710 и 3×2,0 GHz Cortex-A510) GPU Адрено 740
КАМЕРА: Тројно 50 MP, f/1,8, 24mm (широк), 1/1,56″, 1,0µm, Dual Pixel PDAF, OIS 10 MP, f/2.4, 70mm (телефото), 1/3.94″, 1.0µm, PDAF, OIS, 3x оптички зум 12 MP, f/2,2, 13mm, 120˚ (ултраширок), 1/2,55″ 1,4µm, супер стабилно видео
Карактеристики LED блиц, автоматско HDR, панорама
БАТЕРИЈА Тип Li-Ion 4700 mAh,
Полнење: 45W жичен, PD3.0, 65% за 30 мин
ГАРАНЦИЈА 2 ГОДИНИ
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Бренд

Продавница