ФРИЖИДЕР GORENJE NRS 9182 VB - КУПИ НА РАТИ
-10%
, , , , , ,

ФРИЖИДЕР GORENJE NRS 9182 VB

Gorenje

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 70,000ден 77,990ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Енергетска класа: A++
Боја: Црна
Боја на апаратот: Црна
Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата
Ногарки: 4
Прилагодливи ногарки: 2
Климатска класа: SN, T
Број на ѕвездички: ****
Инвертер мотор
Вкупен бруто/нето капацитет: 610 / 535 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 386 / 368 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 224 / 167 l
Капацитет на замрзнување: 13 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 8 h
Електронско управување (SensoTech)
Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
Аларм за отворена врата
NoFrost Plus
Кружење на воздухот: MultiFlow ладење во ладилникот
Диспанзер за ладна вода
Ледомат: Автоматска подготовка на мраз, Коцки мраз, Дробен мраз
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Брзо ладење
Штедлива програма (EcoMode)
ЛЕД осветлување
Стаклени полици:5
Држач за шишиња
Полици на вратата на ладилникот: 5 полици на вратите
Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук
Флексибилен сад за јајца
FreshZone фиока
Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување
Простор за замрзнување: 2 фиоки
Полици на врата на замрзнувачот: 3
Стаклени полици:5
Приклучок за вода: Резервоар
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,94 kWh
Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 344 kWh
Бучност: 42 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 90,8 x179,3×67,9 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 98,2×187,7×78 cm
Нето тежина на апаратот: 108 kg
ГАРАНЦИЈА 5 ГОДИНИ
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Бренд

Продавница