iPhone 15 Pro - КУПИ НА РАТИ
, , , ,

iPhone 15 Pro

IPHONE

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 105,000ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Резолуција: 2556 x 1179 пиксели,
Технологија: OLED
Стапка на освежување: 120 Hz
Екран до тело: 88,23 %
Највисока осветленост: 2000 cd/m2 (nit)
Карактеристики: Super Retina XDR, HDR поддршка, олеофобна обвивка, стакло отпорно на гребење (керамички штит), сензор за амбиентална светлина, сензор за близина ХАРДВЕР Системски чип: A17 Pro (3 nm)
Процесор: Хекса-јадро
RAM меморија: 8 GB
Внатрешна меморија: 128 GB,
Капацитет: 3274 mAh
КАМЕРА
Заден дел: Тројна камера
Главна камера: 48 MP (ОИС ​​со промена на сензорот, PDAF)
Спецификации: Големина на отворот: F1,8;
Фокусно растојание: 24 mm;
Големина на пиксели: 2,44 μm
Втора камера: 12 MP (телефото, OIS со менување сензор)
Спецификации: Оптички зум: 3,0x;
Големина на отворот: F2,8;
Фокусна должина: 77 mm
Трета камера: 12 MP (ултра широк)
Спецификации: Големина на отворот: F2.2;
Фокусна должина: 13 mm;
Големина на пиксели: 1,4 μm
Видео снимање: 3840×2160 (4K UHD) (60 fps), 1920×1080 (Full HD) (240 fps)
Карактеристики: ProRes, кино-режим
Напред: 12 MP (Време на летот (ToF))
ДИЗАЈН Димензии: 5,77 x 2,78 x 0,32 инчи (146,6 x 70,6 x 8,25 mm), дебелина со камера 0,48 инчи (12,28 mm)
Тежина: 6,60 oz (187,0 g)
ГАРАНЦИЈА 1 ГОДИНА
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Бренд

Продавница