КАМЕРА BULLET 2C 4MP IPC F42P - КУПИ НА РАТИ
, , , ,

КАМЕРА BULLET 2C 4MP IPC F42P


Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 3,600ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Моќната технологија за обработка на слики брзо наоѓа човечки цели во сликите и веднаш испраќа известување до вашиот паметен телефон.
Сензорот од 4 MP и напредните IR алгоритми обезбедуваат кристално јасно видео и дење и ноќе.
Најсовремената компресија H.265 го намалува пропусниот опсег на мрежата и користењето на складирање за 50% со ист квалитет на видеото.
Висококвалитетниот микрофон јасно ги слуша звуците додека следи.
Известување за аларм кој испраќа инстант предупредувања до вашиот паметен телефон секогаш кога ќе открие движење.
Bullet 2C 4MP поддржува мек АП-режим за да можете да го проследувате видеото и да репродуцирате снимки дури и кога нема интернет врска.
Видеото е безбедно складирано и пристапено преку Micro SD-картичка, NVR или складирање на Imou Cloud.
Различна фокусна должина за различни сценарија.
2,8 мм: Открива цел оддалечен до 38,6 метри
со видно поле од 120°
3,6 мм: детектира цели до 55,2 метри (181,1 стапки) оддалеченост со видно поле од 108°
6mm: Открива цели до 82,8m (271,7ft) оддалеченост, со видно поле од 60°
Растојанието е само за референца, ве молиме изберете ја вистинската леќа според вашиот специфичен случај на употреба.
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Продавница