TV P735 TCL 4K HDR TV with Google TV and Game Master - КУПИ НА РАТИ
-23%
, , , ,

TV P735 TCL 4K HDR TV with Google TV and Game Master

TCL

Преглед на месечни рати:
Доколку сакате да го нарачате поизводот на повеќе од 36 рати продолжете кон нарачка.

Вкупно цена на производ: 26,990ден 34,990ден

Износот на производот е со пресметан ДДВ и вклучена достава

Големина на екранот (инчи/см) 55 / 139,7 – 75/166,8
Видлива големина на екранот: дијагонала (инчи/cm) 54,6 / 139 74.9/166
Резолуција на панелот UHD
Технологија со широка боја WGC
HDR (висок динамички опсег) Да
HDR формати Dolby Vision, HDR10, PQ10, HLG
HDR осветленост –
Индекс на изведба на слика* 2700
Резолуција 3840×2160
Криви / Заобленост – 10 битен панел Да
Динамичен контраст
Мега Обработка на слики IPQ 2.0 Engine
Затемнување: Да
Ултра AR облога –
UHD зголемување на резолуцијата UHD AI Супер резолуција
Управување со боја
Калибрација 20P и 2P Дигитално намалување на шумот: Да
Режим на филм: Да
ГАРАНЦИЈА 2 ГОДИНИ
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Бренд

Продавница