Вкусно без месо Archives - КУПИ НА РАТИ

Лути пржени пиперки со биено сирење и феферони и црн грав

Верувам дека вакво јадење немате пробано. Оваа вегетаријанска закуска ќе ве остави без здив. Но, оваа закуска има недостаток на протеин и го дополнив со црн грав кој го обожавам.

Прочитај Повеќе

Домашна веганска (посна) лазања со канелони

Ако помислувате на невкусно јадење кога помислувате на рецепт за вегански лазањи, се лажете. Иако на Италијанците им е тешко да помислат на веганска верзија на лазања, овој рецепт е

Прочитај Повеќе

Здрава блага вафла со домашен протеински сладолед

Овој рецепт за вафли толку едноставен што го имам запаметено. Потребно е само едно брашно – овесно брашно – што е најлесно брашно за правење дома. Едноставно ставете овесни снегулки во вашиот

Прочитај Повеќе

Здрави палачинки од хељда и овесно брашно

Ова се најлесните палачинки што некогаш сум ги направила бидејќи се спојуваат во блендерот! Сега можете да уживате во палачинки во работен ден наутро. E-книга: Смути-Канцер 1:0 550 денари Сакам да напоменам дека

Прочитај Повеќе

Вегански ќовтиња во сос од црвени печени пиперки

Постојат многу начини да направите ќофтиња без месо користејќи разни житарки, зеленчук, грав и мешунки. За да добијам совршена месна текстура, ми се потребни комбинации од печурки и наут. Оваа

Прочитај Повеќе