Вкусно без месо Archives - КУПИ НА РАТИ

Здрава блага вафла со домашен протеински сладолед

Овој рецепт за вафли толку едноставен што го имам запаметено. Потребно е само едно брашно – овесно брашно – што е најлесно брашно за правење дома. Едноставно ставете овесни снегулки во вашиот

Прочитај Повеќе

Здрави палачинки од хељда и овесно брашно

Ова се најлесните палачинки што некогаш сум ги направила бидејќи се спојуваат во блендерот! Сега можете да уживате во палачинки во работен ден наутро. E-книга: Смути-Канцер 1:0 550 денари Сакам да напоменам дека

Прочитај Повеќе

Вегански ќовтиња во сос од црвени печени пиперки

Постојат многу начини да направите ќофтиња без месо користејќи разни житарки, зеленчук, грав и мешунки. За да добијам совршена месна текстура, ми се потребни комбинации од печурки и наут. Оваа

Прочитај Повеќе